Fotogalerie

zobrazit vice

Projekty

ZDRAVÁ 5

projekt červené třídy


ZÁMĚR
Hlavním cílem projektu je docílit, aby zdravé stravování bylo pro děti přirozené, nenásilně je poučit o tom, že posiluje zdraví a je prevencí proti nemocem. Vychovávat komplexně ke zdravému životnímu stylu a uplatňování základních společenských pravidel při jídle a stolování.
  
 

ČINNOSTI
Plánem je pokračovat v oficiálním projektu nadačního fondu Albert a v pěti „vstupech“ děti aktivně zapojit do zásad zdravého životního stylu:
Ovoce a zelenina (první úvodní vstup bude veden pracovníkem projektu zdravá 5).
Stolečku prostři se! (seznámení se základy správného stolování).
Zrníčko, co v sobě ukrýváš (proč rozlišujeme tmavé a světlé pečivo, návštěva pekárny).
Zelený den (motivujeme se o Velikonocích Zeleným čtvrtkem /13. 4. 2017/ a ochutnáme „zelené recepty“).
Zoubková víla (péče o dětské zoubky, pozvání zubního lékaře).

V rámci tohoto projektu budeme děti dále vést, např: k podporování a dodržování pitného režimu, a to zejména u dětí, které nemají velkou potřebu pít. Zapojovat děti do sebeobslužných činností při jídle, pomoc při přípravě jídel a úklidu, provádět ochutnávky. Informovat rodiče o stravování prostřednictvím informační nástěnky – přehledná s množstvím tipů, informací a motivujícími prvky, dotazníky. Zapojovat častěji ranní cvičení a tělovýchovné chvilky. Vést děti k péči o své zdraví, včetně osobní hygieny a správných hygienických návyků. Dětem ve třídě vytvořit koutek pro „Malé doktory“.

 

 Další projekty …

© 2013 mscm.cz | webdesign Tomáš Rolejček | Administrace